برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید:66428740- 021

آدرس ایمیل:zomorodazma@gmail.com

تلسکوپ دانش آموزی / تلسکوپ حرفه ای

این تلسکوپ دانش آموزی یا تلسکوپ حرفه ای برای آموزش و یادگیری کار با تلسکوپ انتخاب مناسبی است و اگر کودک شما علاقمند به آسمان شب و نجوم است و دنبال تلسکوپ ارزان قیمت با کیفیت مناسب هستید که بیشتر جنبه آموزشی داشته باشد

در تلسکوپ های شکستی دانش آموزی ، نور به وسیله یک عدسی یا ترکیبی از چند عدسی که در سر لوله قرار دارد ، کانونی می گردد.به این دلیل به این دسته از تلسکوپ ها ” شکستی ” می گویند که نور پس از برخورد با عدسی دچار شکست می شود تا کانونی گردد.

نور در انتهای لوله کانونی می شود، سپس به وسیله قطعه ای به نام ” چپقی ” نور خروجی به اندازه ۹۰ درجه زاویه پیدا میکند و به صورت عمود بر لوله تلسکوپ از آن خارج می شود و سپس عدسی چشمی در سمت دیگر چپقی نصب می شود تا تصویر نهایی در آن تشکیل شود.

تلسکوپ های شکستی با توجه به اینکه تصویر مستقیمی از موضوعات ارائه می کنند، برای مشاهده موضوعات زمینی و طبیعت نیز مناسب اند.از این رو تهیه تلسکوپ سلسترون و سانیو برای دوست داران طبیعت نگری نیز ابزار مناسبی است.

مشخصات تلسکوپ دانش آموزی

ساختار اپتیکی: شکستی (عدسی آکروماتیک)
مقر/پایه: سمت / ارتفاعی (سه پایه آلومینیمومی)
قطر عدسی: ۵۰ میلیمتر
فاصله کانونی: ۶۰۰ میلیمتر
نسبت کانونی: ۱۲
بیشترین بزرگنمایی: ۱۰۰ برابر
بیشترین بزرگنمایی کاربردی: ۱۰۰ برابر
توان گردآوری نور: ۶۹ برابر چشم انسان
بارلو لنز: ندارد
جوینده: ۵*۱۵
پیچ حرکت ریز: ندارد – فقط در محور ارتفاع با استفاده از دستگیره سه پایه امکان حرکت دارد
فیلتر ماه: ندارد
کیف حمل: ندارد

زمردآزما مفتخر است که با کيفيت ترين و مجهز ترین تلسکوپ ها (تلسکوپ دانش آموزی تلسکوپ حرفه ای) را با مناسب ترين قيمت در اختيار علاقمندان به طبيعت فراموش شده ما انسانها قرار دهد.برای رصد آسمان الزامن تلسکوپ نیاز نیست بلکه اولین قدم منجم وعلاقه مند به رصد، یادگیری یافتن اجرام با چشم غیر مسلح است.

تلسکوپ دانش آموزی تلسکوپ حرفه ای

تلسکوپ دانش آموزی تلسکوپ حرفه ای

زمردآزما فروشنده انواع تلسکوپ دانش آموزی و انواع تلسکوپ های حرفه ای میباشد. و این صفحه جهت فروش وبالا بردن اطلاعات عمومی مشتریان ایجاد شده است. لطفا برای خرید تلسکوپ و یا اطلاع از قیمت تلسکوپ اطلاعات این صفحه را ملاحظه فرمائید. 
اطلاعاتی در خصوص خرید تلسکوپ از ابزار رصدی خود انتظاری بیش از حد نبایست داشت قبل از خرید تلسکوپ بدانیم که نمی توان تصاویری زیبا، رنگی و خیره کننده شبیه به اون تصاویری که توی سایت ها و مجله ها از آسمون درج می کنند، دید !!! اون عکسها با تلسکوپ های قوی ، فیلتر و بعضاً از خارج از جو گرفته شده که شما با این تلسکوپ های آماتوری از روی سطح زمین نمی توانید همچین تصاویری رو ببینید. البته آب دریا را اگر نتوان کشید هم بقدر تشنگی باید چشید. در ضمن تلسکوپ های شکستی بیشتر برای رصد سیاره ها و سطحشون استفاده می شوند و تلسکوپ های انعکاسی بیشتر برای رصد سحابی ها و کهکشان ها.

 تلسکوپ دانش آموزی چيست؟ بزرگنمايي واقعي تلسکوپ چقدر است؟

كلمه تلسكوپ از واژه يوناني "تلسكوپين" گرفته شده است. "تله" به معناي دور و "اسكوپين" به معناي ديدن است. بنابراين ، تلسكوپ وسيله‌اي است كه با آن مي توان فواصل دور را به وضوح ديد. در بعضي از تبليغات مي نويسند: با بزرگنمايي بيش از 500 برابر!!! و بدين وسيله مي خواهند وانمود کنند هر چه قدرت بزرگنمايي تلسکوپ بيشتر باشد، آن تلسکوپ بهتر است. اما اين قضيه حقيقت ندارد. برعکس، از نظر متخصصين بزرگنمايي مهمترين خصوصيت يک تلسکوپ نيست. به طور نظري، تلسکوپ ها را مي توان طوري ساخت که بزرگنمايي بسيار زيادي داشته باشند! اما براي بدست آوردن بيشترين بزرگنمايي تلسکوپ ،

بايد اين نکته را در نظر داشت که تصوير بدست آمده بايد واضح و از کيفيتي قابل قبول برخوردار باشد. اين در صورتي است که به ازي هر 2.5 سانتي متر قطر شيئي تلسکوپ نبايد بيش از 50 برابر بزرگنمايي به دست آورد. پس بهترين بزرگنمايي قابل قبول براي يک تلسکوپ 3 اينچي (75 ميليمتري) 150 برابر است. استفاده از بزرگنمايي هاي بيشتر (استفاده از چشمي هاي با فاصله کانوني کم) تصويري نا واضح و مات به دست خواهد داد. بزرگنمايي تلسکوپ عبارت است از نسبت فاصله کانوني شيئي به چشمي. 
مشخصه اصلي يک تلسکوپ چيست؟
مشخصه اصلي يک تلسکوپ گشودگي (قطر عدسي يا آينه اصلي) آن است. هرچه قطر گشودگي تلسکوپ بيشتر باشد نور بيشتري را جمع آوري مي کند و تصوير واضح و روشنتري به دست مي دهد. در اين صورت مي توان اجرام کم نوري مثل سحابي ها و کهکشان ها را ديد. 
توان جمع آوري نور، با مجذور قطر عدسي متناسب است. قطر مردمک چشم در هنگام شب تقريباً 6 ميليمتر است. پس تلسکوپي با قطر 24 ميلي متر (4 برابر قطر چشم)، 16بار بيشتر از چشم نور جمع آوري مي کند. تلسکوپ 48 ميلي متري، 64 بار بيش ازچشم نور جمع مي کند و...
توان تفکيک، يعني اينکه تلسکوپ جزئيات جرم مورد رصد را چقدر تفکيک مي کند. در نور زرد- سبز (ميانه طيف مرئي)، توان تفکيک بر حسب ثانيه قوس از رابطه زير حساب مي شود. 
عدد 12.5 تقسيم بر قطر شيئي = توان تفکيک ( a )

**مستقیما از وارد کننده خرید نمائید.**‏
‏**خدمتگذاری به شما موجب افتخار ماست‏**

.این مجموعه آماده خدمت رسانی به عموم هموطنان گرامی ، سازمانها ، نهادها و دانشگاهیان محترم میباشد.

   

 

محصولات مرتبط